Menu

anigif

A+ A A-

Vysokoškolský turnaj v beachvolejbalu. O půl milionu

foto: archiv Patria Direct Beach Open foto: archiv Patria Direct Beach Open

logo-volejbalNa přelomu května a června odstartuje v osmi univerzitních městech kvalifikace turnaje v plážovém volejbalu Patria Direct Beach Open. Turnaj je určen studentům denního studia vysokých škol a vyvrcholí velkolepým finále v Praze. Výhra je víc než lákavá, rozdělovat se bude půl milionu korun.

Při přihlášení do turnaje si mohou studenti sestavit až pětičlenný smíšený tým, který musí splňovat určitá kritéria. Nejdůležitějším je být prezenčně studentem vysoké školy, muži dále nesmějí být registrováni poslední dva roky v ČVS a ženy nesmějí hrát vyšší než krajskou soutěž. Tým si navíc může vzít na podporu roztleskávačky, které budou bojovat o postup ve vlastní soutěži a o výhru deset tisíc korun. „Chtěli jsme udělat turnaj pro studenty, kteří mají rádi tento sport, chtějí se pobavit a při tom mohou vyhrát zajímavé finanční částky,“ říká Oldřich Pavlovský, výkonný ředitel společnosti Patria Direct, která je pořadatelem celého turnaje.
Do turnaje se přihlásila i studentka Fakulty tělesné kultury UP a hráčka krajského přeboru za Spartak Hulín Nikol Nakládalová, která se klasickému šestkovému volejbalu věnuje už od svých deseti let. K plážovému volejbalu má v posledních letech velice kladný vztah, a jak sama říká, volejbal jí celkově přináší radost do života. „Beach hraji asi šestým rokem o prázdninách skoro každý den. Je o dost náročnější než klasický volejbal, protože jde na vás průměrně každý třetí míč a v písku je mnohem náročnější běhání a skákání.“ Do turnaje se Nikol přihlásila, protože chtěla zjistit, jaká je úroveň neregistrovaných hráčů plážového volejbalu. „Celkově mě víc baví mixy, protože u ženského plážáku se tolik nesmečuje, je to spíš taktická hra. V chlapovi mám navíc větší oporu, i když zkazím náhru, on z toho vždycky něco vykouzlí.“
První turnajové klání proběhne 21. května v Českých Budějovicích, o den později v Plzni a ve čtvrtek 23. května v Ústí nad Labem. Další týden pokračuje turnaji v Praze, Liberci, Pardubicích, Ostravě a Brně. V Olomouci si volejbalisté zahrají o postup do finále od 4. do 6. června. V každém souboji se utká 32 týmů o tři postupová místa do celorepublikového finále, které proběhne v Praze v sobotu
15. června. Vítězný tým získá 300 tisíc korun, druhý 100 tisíc korun a třetí si odnese 40 tisíc korun. Ti nejlepší mají navíc možnost získat pro svou vysokou školu 50 tisíc. „Samozřejmě mě motivovala i případná výhra, zkusím na škole sehnat ještě nějaké kvalitní roztleskávačky, které by to mohly vyhrát,“ říká Nakládalová. Protože se některému týmu nemusí na kurtu dařit podle představ, budou se udělovat i divoké karty, a to právě jejich prostřednictvím. Vítězství v soutěži roztleskávaček znamená automatický vstup do finále pro volejbalový tým, který podporují.
Další informace, kompletní pravidla a přihlášky jsou k dispozici na webových stránkách www.patriaopen.cz. Pro tipy, zajímavé zprávy o plážovém volejbalu a nejaktuálnější informace o jednotlivých turnajích doporučujeme sledovat facebookový profil – fb.com/patriaopen.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru

Starší čísla časopisu k prohlédnutí

  • paces-01-2012paces-02-2012paces-03-2012paces-04-2012paces-04-2012paces-08 paces-07 paces-08
  • paces-09paces-10paces-11paces-10paces-10paces-14paces-15 paces-16
  • paces-17paces-18 paces-19 paces-20 21obalka-212324
  • 25262728Paces-29paceswebpaces-rijen2017paces32-titulka
  • paces34/titulkapaces2018-1paces2018-2-obalkapaces2018-3paces2019-1-obalkapaces2019-2