Logo
Vytisknout tuto stránku

Na Ekologické dny přijede Bursík i Bělohradský

O tématech, která hýbou českou společností, budete moci debatovat spolu s významnými českými filozofy, politology, publicisty, sociology a ekology v rámci festivalu Ekologické dny Olomouc 2012. Konat se budou od 20. dubna do 1. května.
Festival je největší osvětovou akcí organizace Sluňákov, Centra ekologických aktivit města Olomouce. V rámci akce se návštěvníci mohou například zúčastnit řady výstav, ekojarmarku, koncertu na Horním náměstí, výletů na zajímavá místa městské i přírodní krajiny.
Největším lákadlem letošního festivalu je podle ředitele Sluňákova Michala Bartoše cyklus besed v Divadle hudby konaný od 27. do 30. dubna. Letos se sjedou známé osobnosti, například bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík, profesor Václav Bělohradský, sociolog Jan Keller, ekonom Tomáš Sedláček, politolog Pavel Barša, psychiatr Cyril Höschl a další.
Olomouc si celkově zakládá na svém kladném vztahu k přírodě a ekologové ze Sluňákova se snaží šířit mezi lidmi informace, jak se k fauně a floře v Olomouci a v Olomouckém kraji chovat a jak o ně pečovat.
Centrum proto pořádá různé akce, debaty a výlety, na kterých máte možnost se vše dozvědět. V jejich biocentru v Horce nad Moravou můžete různými formami rozvíjet svůj vztah k přírodě, je to vstupní brána do CHKO Litovelské Pomoraví.

© 2012 karkulin.net