Logo
Vytisknout tuto stránku

Pivo, muzika a zase pivo. Třináctý ročník Beerfestu je za dveřmi

foto: www.pivnifestival.cz  www.olomouc.cz foto: www.pivnifestival.cz www.olomouc.cz

Pivo, dobrá nálada a spousta muziky k tomu. Nejeden hudební fanda, který má zároveň blízko k nejoblíbenějšímu nápoji v zemi, si nenechá ujít letošní třináctý ročník pivního festivalu. Oproti předchozím ročníkům dochází k příjemné změně – pořadatelé lákají zájemce na nižší vstupné.

paces-15-07Oblíbený svátek letos nabídne třídenní program pro všechny milovníky hudby i piva. V areálu pivního festivalu budou moci návštěvníci ochutnat během
29.–31. 5. okolo 100 značek piv z produkce více jak 30 pivovarů z ČR. Pro navození atmosféry je připraven špičkový doprovodný program nejen z české hudební scény. Zatímco složení pivovarů, které budou na festivalu nabízet své produkty, není zatím uzavřené, jména kapel a interpretů jsou už jistá. ,,Program jsme se snažili udělat tak, aby si přišli na své milovníci všech žánrů. Budeme tak mít na dvou scénách něco z popu, rocku, ska, ale i tvrdší věci,“ řekl pořadatel festivalu Pavel Spálený.
Již třináctý ročník Beerfestu, který se bude jako každý rok odehrávat v areálu Korunní pevnůstky, představí známé i méně známé kapely především z domova. Těšit se tak můžeme například na Vladimíra Mišíka, Visací zámek, Buty nebo Turbo, kteří vystoupí první den. V pátek je vystřídají No Name, Sto zvířat, Zrní a Rybičky 48. V sobotu se na pódiu objeví mimo jiné Wohnout či Xindl X. ,,Po loňském úspěchu přijede i americká kapela Heath & Molly,“ prozradil Spálený.
Studentka Univerzity Palackého Radka Hinnerová se letos nejvíce těší právě na tuto kapelu, ,,Loni jsem měla v plánu festival navštívit, ale vhledem ke zkouškám se mi to nepovedlo. Letos to už určitě vyjde a všechny zkoušky se budu snažit splnit co nejdřív, aby mi to zase neuteklo,“ dodává se smíchem.
Také letos může na Beerfestu zahrát kapela, která zvítězí v internetovém hlasování. Je pro ni vyhrazena hlavní scéna v pátek od 15 hodin a zájemci o vystoupení mohli zasílat své návrhy do 30. 4. na e-mail festivalu.
,,Největší změnou je, že letošní ročník bude pouze třídenní, začne tedy až 29. května,“ dodal Spálený. Zároveň se také sníží vstupné. Prvních tisíc kusů je k dostání za 95 Kč na každý den. Předprodej již začal a lístky je možné si zakoupit na radnici v infocentru.

© 2012 karkulin.net