Menu

anigif

A+ A A-

Špagetárna. Vítaná konkurence fast foodů a čínských bister

 

S dobrým nápadem přišli majitelé restaurace Špagetárna – místa, kde se lidé můžou rychle a poměrně levně najíst. Jak už název napovídá, hlavním tahákem jsou špagety. Restaurace se nachází v ulici 1. máje, kousek za rohem Městské knihovny. Otevřeno je jen ve všední dny, zato už od osmi ráno do večerních hodin. V jediné místnosti podniku se u zdi nachází stoleček a čtyři až pět barových židlí pro ty, kteří si jídlo chtějí sníst na místě. Ostatní, a těch je většina, si pokrm odnáší v krabičkách.

V nabídce jídla vévodí špagety na mnoho způsobů, ať už boloňské, sýrové, špenátové, žampionové, s různými druhy pesta nebo další. Kromě stálého sortimentu se tu objevují i speciality, třeba špagety s lososem. Vybere si tu opravdu každý. Běžná porce stojí kolem 60 Kč. Na začátek je tu také polévka, jejíž podoba se střídá. V poslední době se nabídka rozšířila o další jídla, jako jsou lasagne na různé způsoby, zapečené brambory a další. A jako sladkou tečku na závěr lze doporučit i dezert, například vynikající dort čoko-kokos a k němu kávu.

Největší podíl zákazníků tvoří studenti, kterých je díky univerzitě Olomouc plná, a tedy ocení podnik, ve kterém se můžou rychle najíst během někdy hektického období mezi semináři a přednáškami. V čase oběda se vine dlouhá fronta hladových studentů a studentek z nevelké místnosti někdy až ven na ulici. Také pro strávníky, kteří si jídlo dávají na místě, není úplně komfortní obědvat v přeplněné místnosti, v koutě na barové židli. Nebylo by proto od věci začít uvažovat o lepších, a hlavně větších prostorách. Jistý pokrok se v tomto odehrál, když Špagetárna otevřela svou pobočku v budově přírodovědecké fakulty, nicméně hlavní podnik stále trpí prostorovou stísněností. Naopak obsluhu restaurace tvoří převážně mladší ženy, které jsou na zákazníky milé, pohotové a v přípravě jídel rychlé. Dokážou tak podnik udržet v perfektním chodu, což je ze všeho nejdůležitější.

V konkurenci restaurací, kde zákazník musí na jídlo čekat poměrně dlouho a zaplatí dost peněz, nezdravých fastfoodů a čínských bister nabízejících převážně masitá jídla, se Špagetárna jeví jako příjemné osvěžení. Ať už pro pracující lidi nebo studenty, kteří nechtějí utratit tak moc, nebo si chtějí odlehčit jídelníček, je tento podnik skvělým místem.

 

Pavel Čoupek

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru

Starší čísla časopisu k prohlédnutí

  • paces-01-2012paces-02-2012paces-03-2012paces-04-2012paces-04-2012paces-08 paces-07 paces-08
  • paces-09paces-10paces-11paces-10paces-10paces-14paces-15 paces-16
  • paces-17paces-18 paces-19 paces-20 21obalka-212324
  • 25262728Paces-29paceswebpaces-rijen2017paces32-titulka
  • paces34/titulkapaces2018-1paces2018-2-obalkapaces2018-3paces2019-1-obalkapaces2019-2