Menu

anigif

A+ A A-

Seznamovák mezi lukostřelbou a swing party. Zábava od rána do noci

 

Poznat své spolužáky ještě před začátkem semestru, dozvědět se, jak to na vysoké škole chodí, a k tomu si užít pět dní zábavy mají možnost budoucí studenti ze všech fakult Univerzity Palackého. A stále víc jich tuto příležitost využívá, letošní pátý ročník měl za oba turnusy od 7. do 15. září 425 účastníků.

V těch deseti dnech to v rekreačním středisku Jiskra (Náměšť nad Oslavou) žilo doslova od rána do noci. Bylo už sice září, ale počasí připomínalo spíš červenec, takže se přes den kromě volejbalu, lukostřelby, paintballu a dalších sportů dal provozovat i aqua-dance v bazénu. Pro nesportovce tu byly různé společenské hry, hry na seznámení nebo prostor pro volnou zábavu. „Líbilo se mi, že všechno bylo dobrovolné, a každý si tak mohl najít, co ho baví. Hned po příjezdu přišla holka s kytarou, jestli nechceme hrát. Během pěti minut se z naší chatky stala hudební sekce, která vítala všechny přicházející, a to nám vydrželo celý Seznamovák, hlavně u táboráků,“ vzpomíná studentka prvního ročníku Radka Kmochová.

Večerní zábava k seznamování neodmyslitelně patří a přípravu na tematické párty vzali letos studenti zodpovědně. Hlavně na závěrečnou Swing-party, kde byl parket plný dívek v šatech jako z 50. let a gentlemanů v oblecích s motýlkem a došlo i na taneční soutěž párů. Seznamovácký kvíz byl takovou obdobou hospodských kvízů, které se v Olomouci často pořádají, a soutěžilo se o pěkné ceny – zvlášť oblíbené byly poukázky na pivo a burgery. Ti odvážnější mohli předvést svůj herecký talent a smysl pro humor v Partičce. Každý večer se také hrálo a zpívalo u táboráku, v podstatě ještě skoro letní noci byly pro posezení u ohně ideální a nebylo výjimkou, že tam skupinka zpěváků vydržela třeba i do čtyř do rána. „Seznamovák mě naprosto nadchl ve všech aspektech – skvělí lidé, báječní instruktoři, nabitý program, a hlavně mám teď na vysoké škole spoustu nových přátel nejen na svém oboru, ale i na jiných fakultách,“ zhodnotil akci student filozofické fakulty Daniel Beneš.

Kdo se chtěl už před začátkem semestru dozvědět něco o tom, co ho na univerzitě čeká, nenechal si mezi sportováním a zábavou uniknout ani přednášky. Ty studentům například přiblížily, jak funguje STAG, univerzitní knihovny, koleje a menzy, jak mohou získat stipendia nebo také kam v Olomouci vyrazit a které akce si nenechat ujít.

Seznamovák spolupracuje s řadou studentských spolků a organizací, ze kterých každý den přijel někdo na návštěvu a připravil si také přednášku nebo jiný program. Letos si tak účastníci zahráli famfrpál s Academic sport centrem, podívali se na záhadné chemické a fyzikální pokusy UP Crowdu a dozvěděli se o Pevnosti poznání a univerzitním rádiu UP AIR. Na druhém turnusu se kromě toho potkali i s rektorem UP Jaroslavem Millerem, který navštívil Seznamovák letos podruhé.

Protože je Seznamovák pro celou univerzitu, jeho instruktory a organizátory tvoří současní studenti z různých fakult a oborů, aby se tak účastníci vždy měli na koho obrátit. „Když jsme před pěti lety začínali, ani mě nenapadlo, že bychom někdy měli tolik zájemců,“ říká vedoucí instruktorského týmu Monika Chadimová. „Rok od roku je to lepší. Letos nám navíc nádherně vyšlo počasí a sešla se skvělá parta lidí, takže můžeme jen doufat, že příští rok se vydaří stejně tak.“

 
Text: Barbora Burešová
Foto: Archiv Seznamováku UP

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru

Starší čísla časopisu k prohlédnutí

  • paces-01-2012paces-02-2012paces-03-2012paces-04-2012paces-04-2012paces-08 paces-07 paces-08
  • paces-09paces-10paces-11paces-10paces-10paces-14paces-15 paces-16
  • paces-17paces-18 paces-19 paces-20 21obalka-212324
  • 25262728Paces-29paceswebpaces-rijen2017paces32-titulka
  • paces34/titulkapaces2018-1paces2018-2-obalkapaces2018-3paces2019-1-obalkapaces2019-2