Menu

anigif

A+ A A-

Čaj s kuličkami? Žaludek právě nejásal

Čaj s kuličkami? Žaludek právě nejásal foto: Karolína Suchá

Jelikož chceme přinášet tipy na zajímavé chutě, rozhodly jsme se vyzkoušet horkou novinku. O čem je řeč?
O nápoji s veselým názvem Bubble tea, který vznikl na Taiwanu v osmdesátých letech.

Bubble tea je klasický zelený či černý čaj. Je možné ho dostat také v mléčné variantě s příchutí doplněnou o želatinové (tapiokové), nebo práskavé kuličky plněné sirupem.
V Pavelčákově ulici směrem z Horního náměstí k Okresnímu soudu se nachází celkem nenápadné okénko, v němž obsluhovala mladá a příjemná prodavačka. Chvíli jsme se rozmýšlely. 
Nakonec jsem si odvážně vybrala mléčný čaj s vanilkovou příchutí. Na výběr jsem ještě měla z kokosového, karamelového nebo klasického taiwanského. 
Mě lákal zázvorový čaj, který by vzhledem k zimě snad i zahřál, ale také další příchutě, jako jablko, borůvka nebo kokos. Přestože jsem většinou člověk nerozhodný, vrátila jsem se rychle k první variantě, u které jsem se mezi příchutí jahodovou a maracujovou rozhodla pro tu druhou.
Slečna si na přípravě dala opravdu záležet, čekaly jsme na oba čaje asi tři minuty. Nemohly jsme se dočkat, až onu kuličkovou specialitu poprvé okusíme .
Zázvorový čaj byl jemně kořeněný s příjemně nasládlým sirupem a tapiokovými kuličkami. Po prvním ochutnání mě napadlo, že je to úžasný nápad. Bohužel, čím více kuliček jsem polykala, tím méně mi chutnaly a více připomínaly houby. 
Moje zkušenost je podobná. Na první napití čaj chutnal výborně. Připomínal mi vanilkovou zmrzlinu s trochou kávy. Byla jsem mile překvapená. Ale jen do chvíle, než jsem ochutnala tapiokové kuličky. Ty byly hořké, chutí připomínaly lékořici, konzistencí spíš slimáky.
Po dopití mě kuličky trochu tížily v žaludku, což pokazilo vynikající chuť nápoje. Naštěstí nás slečna ujistila, že je možná také varianta bez kuliček.
Abychom však předčasně nezavrhovaly po celém světě oblíbenou pochoutku, přemohly jsme svou nechuť a zkusily Bubble tea znovu. Na druhý pokus jsme si ovšem vyžádaly kuličky plněné sladkým sirupem. 
Já jsem zvolila studený Bubble milk shake s příchutí medového melounu. Výsledek mě příjemně překvapil. U mě, stejně jako u mnoha lidí, funguje heslo: Co je sladké, je dobré. Koktejl mi chutnal, kuličky byly příjemné, i když i tak se mi po čase přejedly. 
Pro mě byl jasnou volbou zelený čaj s příchutí liči a se stejně ochucenými kuličkami. Zelený čaj byl opravdu výrazný, liči dodávalo nápoji tropickou chuť. Na rozdíl od Lenky jsem tentokrát čaj vypila až do dna a snědla také všechny kuličky.
Bubble tea je zajímavý nápad, jako zpestření jednotvárného studentského jídelníčku doporučujeme. Ale nenuťte nás tam jít potřetí.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru

Starší čísla časopisu k prohlédnutí

  • paces-01-2012paces-02-2012paces-03-2012paces-04-2012paces-04-2012paces-08 paces-07 paces-08
  • paces-09paces-10paces-11paces-10paces-10paces-14paces-15 paces-16
  • paces-17paces-18 paces-19 paces-20 21obalka-212324
  • 25262728Paces-29paceswebpaces-rijen2017paces32-titulka
  • paces34/titulkapaces2018-1paces2018-2-obalkapaces2018-3paces2019-1-obalkapaces2019-2