Logo
Vytisknout tuto stránku

Pro klid v duši čaj a sushi z olomoucké čajovny

foto: Radka Kučerová foto: Radka Kučerová

Mořské plody či zelenina společně s rýží zabalené v řase – něco, co každý jistě zná nebo o tom alespoň slyšel, ale málokdo i ochutnal. Připadá mi, že spousta lidí sushi předem zavrhuje, protože „by smrděli rybinou, nebudou jíst řasy, nemají rádi rozvařenou rýži a určitě by je to ani nezasytilo.“ Opak je ale pravdou. Na facebookových stránkách Sushi pro všechny jsem si objednala HIRO SET a vydala se jej zkusit. Domů jsem odcházela velmi mile překvapena
Jelikož Sushi pro všechny svoji restauraci nemá a objednávky po Olomouci zdarma rozváží domů, vydala jsem se pro svůj set do Čajovny WABI, kde si sushi v případě zájmu také můžete vyzvednout a zkonzumovat. Čajovna se nachází v centru města a hned vedle ní najdete i její kamenný obchod.
Zalíbilo se mi tam hned, jakmile jsem vešla – příjemné prostředí s milou obsluhou a relaxační hudbou. Trošku jsem se tam porozhlédla, zula boty a v pozici „na turka“ se uvelebila do polštářků. Oběd jsem se rozhodla spojit s dobrým čajem a po hodině listování v lákavém nápojovém lístku jsem zvolila konvičku bílého s příchutí liči.
Můj HIRO SET vypadal skvěle, takže jsem se do něj bez otálení pustila. S hůlkami jsem si ze začátku připadala extrémně nemotorná, byla to taková zkouška zručnosti. Nicméně po chvilce tréninku jsem přišla na ten „grif“, a i když by možná nejeden Japonec při pohledu na moji techniku protáčel panenky, nakonec se mi podařilo kultivovaně poobědvat. Mezi 32 kousky (cena 220 Kč), ve kterých bylo avokádo, okurka, nakládaná ředkev, tygří kreveta, tuňák, přírodní sýr, losos nebo krabí surimi, nebyl žádný, který by mi nechutnal, takže se mi těžko vybírá ta nejlepší varianta. Asi nejvíc mě zaujalo obrácené sushi (což znamená, že řasa není jako klasicky zvenku, ale vevnitř) s čerstvým lososem. I když jsou kousky sushi celkem malé a může vám připadat, že nezasytí, není tomu tak. Po chvíli jsem byla plná, ale tak příjemně – ne jako když se přecpete knedla, vepřa, zela s pěti knedlíky. Jako třešničku na dortu jsem ochutnala trochu wasabi, které bylo tak ostré, že mě zbavilo nachlazení a rýmy. Pro voňavý dech jsem to vše zajedla pár plátky zázvoru a zapila to výborným čajem s liči a přitom nasávala uklidňující atmosféru čajovny.
Domů jsem odcházela dobře a zdravě najedená, pobavená vlastním představením s hůlkami, kulturně obohacená a krásně odpočinutá. Návštěvu čajovny WABI spojenou s ochutnávkou sushi (nebo objednání domů) bych tedy, ať už jako trošku neklasický nedělní oběd nebo společenskou akci s přáteli, i co se poměru ceny a velikosti setu týče, jednoznačně doporučila. A pokud si sushi zamilujete tak jako já, každou středu a čtvrtek od 18 hod. jej můžete ochutnat přímo z rukou mistra v rámci Sushi večerů ve WABI, kde vám nabídnou například i vařenou marinovanou chobotnici nebo kaviár z létajících ryb.

Sushi můžete objednávat na FB stránkách Sushi pro všechny nebo na tel. čísle 733 223 044. Čajovna WABI se nachází v ulici Šemberova 13.
© 2012 karkulin.net