Menu

anigif

A+ A A-

Buďte in(line). Na Hejčínské louce

foto: ilustrační foto: ilustrační

Jarní počasí je už cítit na každém kroku. Proto jsme neváhali a po zimním spánku vytáhli kolečkové brusle a nechali je „prosvištět se“ po nové in-line stezce. Byli jsme překvapeni její délkou i kvalitou.
Od konce srpna minulého roku se může Olomouc pyšnit novou více než tříkilometrovou trasou pro všechny vyznavače bruslí a kol. Užít si tak můžete jízdu od černovírského mostu směrem k lávce přes Mlýnský potok, odkud trasa pokračuje souběžně se stávající cyklostezkou k jezeru Poděbrady. Zde se nová stezka točí směrem k chomoutovské pevnůstce a končí opět u černovírského mostu. Velmi nás potěšilo, že se nejedná o ten typ stezky, na jejímž konci se musíte otočit a jet zase zpátky. Tady si můžete naplno užívat jednosměrnou jízdu po okruhu, který je první svého druhu na střední Moravě. Navíc se nemusíte celou dobu jen prohánět, po cestě je k dispozici také jedno odpočívadlo a dvě parkoviště –jedno z nich s kapacitou 22 parkovacích míst se nachází u mostu přes Moravu do Černovíra, druhé pro 21 aut najdete u mostu přes Mlýnský potok podél ulice Břetislavova. Pokud nevlastníte auto, je nejlepší způsob, jak se ke stezce dostat, sbalit brusle a autobusem dojet do Černovíru na zastávku Frajtovo náměstí. A pokud chcete začít z řepčínské strany, máte na výběr hned z několika autobusových zastávek, např. Řepčínská nebo MŽ, Starý závod či Řepčín, škola. Od každé ale počítejte ještě několik metrů pěšky.
Jízdu jsme podnikli jednoho pátečního večera při západu slunce, ale i přes pozdní hodinu bylo vidět, že tato stezka je hojně využívaná a že to byla od města dobrá investice. Není divu, asfalt je opravdu velmi jemný a rovný a na cestě široké tři metry se s přehledem vyhnete protijedoucím. To však neplatí na úseku od černovírského mostu při jízdě proti směru hodinových ručiček. V této části je na prvním kilometru asfalt z neznámých důvodů zúžen asi do jednoho metru, ačkoliv podklad je mnohem širší. Poslední výtku bychom pak měli k avizované možnosti napojit se přímo na cyklostezku k jezeru Poděbrady. Napojit se sice můžete, ale pokud máte na nohách brusle, oněch 500 metrů písku a štěrku si asi netroufnete.
Pokud vás jízda vyčerpá natolik, že budete muset doplnit tekutiny a možná i pohladit žaludek, nejbližší občerstvení najdete hned za černovírským mostem v Dělnickém domě. Z řepčínské strany stačí ujít několik set metrů k pohostinství U Kapličky, ale než byste k němu došli a našli kýžené místo, asi by vás přešla chuť. Při cestě k oběma občerstvovacím zařízením navíc doporučujeme vzít vaše čtyřkolečkové miláčky raději do ruky.
Tak neváhejte a roztočte kola i kolečka na 3,3 kilometrech Hejčínské louky!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru

Starší čísla časopisu k prohlédnutí

  • paces-01-2012paces-02-2012paces-03-2012paces-04-2012paces-04-2012paces-08 paces-07 paces-08
  • paces-09paces-10paces-11paces-10paces-10paces-14paces-15 paces-16
  • paces-17paces-18 paces-19 paces-20 21obalka-212324
  • 25262728Paces-29paceswebpaces-rijen2017paces32-titulka
  • paces34/titulkapaces2018-1paces2018-2-obalkapaces2018-3paces2019-1-obalkapaces2019-2