Menu

anigif

A+ A A-
Albert Králik

Albert Králik

Olomoucké posilovny: Která je nejlepší?

Kolikrát za život jste si řekli, že si zaplatíte permanentku v posilovně a budete pravidelně cvičit? Já už mnohokrát. V Olomouci není nač se vymlouvat, město nabízí široké spektrum posiloven a fitness – celkem jich je zde asi patnáct. Ale která posilovna je ta nejlepší a z hlediska poměru služeb k ceně nejvýhodnější? Prošel jsem čtyři nejznámější a tady je jejich malé srovnání.

Na Akademik Fitness UP jsou starší stroje, ale dobrá nálada

Co je malé, to je milé? O studentské posilovně Akademik, ležící uvnitř sportovní haly UP, to platí dvojnásob. Když se konečně propletete několika dlouhými chodbami, narazíte na útulnou, nově zrekonstruovanou menší posilovnu. Vybavení Akademiku není úplně nové, ale dokonale splní svůj účel. Najdete zde stroje k posílení všech svalových partií, a dokonce i takové, o kterých ani nevím, k čemu slouží. Zaplatit si osobního trenéra, koupit si proteinový nápoj nebo například vodu zde není žádný problém.
Můj názor: Cvičilo se mi tady výborně. Co výborně, byl jsem tady jako doma. Skvělí lidé, pohodová nálada, trenéři, kteří vás upozorní, že cvičíte špatně, a poradí vám. K cvičení hraje výtečná hudba a dodává mu ten správný náboj. Pokud si chcete zchladit mysl, můžete vyjít z posilovny na vzduch, popřípadě venku i cvičit, ale to doporučuji pouze v létě. Akademik se dá jednoduše charakterizovat dvěma slovy: skvělá atmosféra. Jak mi řekl sám osobní trenér: Nejsou tady nejnovější a nejkrásnější stroje, ale ten kolektiv je k nezaplacení.

Omega – centrum sportu a zdraví nabízí multifunkčnost a krásu v jednom

Už jen název Omega svým exotickým řeckým původem evokuje něco mimořádného. A Omega nakonec mimořádná opravdu je. Leží v blízkosti Androva stadionu a vyniká už na první pohled moderním vzezřením. Samotnou posilovnu hledejte v prvním patře. Špičkové vybavení Omegy a obrovská rozloha nabízí možnost cvičení pro každého. Každý stroj má speciální pneumatické nastavení, což vám umožní jej regulovat podle vlastních požadavků přímo ze sedu. Posilovna se rozkládá na čtyřech stech metrech čtverečních a je rozdělena na kardio zónu, strečinkovou zónu a silovou zónu. Na velkých plazmových televizích můžete při cvičení sledovat jakýkoliv kanál. Když si připlatíte, postarají se o vás specializovaní fitness trenéři a výživoví poradci a poradí vám nejen správný jídelníček, ale také jak cvičit a hlavně odkud začít. A když už vás cvičení omrzí, máte možnost si rezervovat například vířivku, saunu nebo si zajít do restaurace, která se nachází v přízemí. 
Můj názor: Nebudu to přehánět, ale cvičení je tady jako z budoucnosti. Naprosto perfektní vybavení, všechno nové a krásně čisté. Nebylo tu ani moc lidí, protože plocha ke cvičení je opravdu velká a každý si najde svou zónu se správnými stroji. Při cvičení máte výhled ven, což je příjemným zpestřením nejen v zimě. Jediné, co mi zde vadilo, bylo pár nepříjemných lidí, ale všechno nakonec kompenzovali skvělí osobní trenéři, kteří mi poradili a vysvětlili několik užitečných cviků. Omega se dá vystihnout pouze jedním slovem: Luxus. Ale i zde pamatujte na pravidlo, že za kvalitu se platí, v případě Omegy asi nejvíc v Olomouci.

Fitness Timpo Olomouc – největší posilovna v Olomouci

Kde to jen může být? Asi třikrát jsem obešel celý dům, než jsem našel cestu dovnitř. Tato posilovna se mi totiž schovávala v suterénu staršího obchoďáku s tak trochu strašidelnými interiéry. Ovšem stačí projít jedny dveře a ocitnete se v jiném světě. Ve světě té největší posilovny, kterou můžete v Olomouci najít. Právě tímto titulem se Timpo pyšní. Jeho rozloha je podobně jako u Omegy obrovská. Oproti ní je tu vybavení starší, ale to nikdy nehraje zásadní roli. Najdete zde rotopedy, eliptické posilovací stroje, stejně tak proteinový bar a výživové poradce. Každý den jsou vám k dispozici osobní trenéři a možnost vyzkoušet solárium nebo aerobik. Posilovna je dobře dostupná hlavně pro studenty, kteří nebydlí v centru Olomouce.
Můj názor: V Timpu najdete opravdu všechno. Ani nevím, jestli to bylo denní dobou, ale kromě několika mužů jsem byl v posilovně skoro sám. Pro ty, kteří cvičí rádi o samotě, je to obrovská výhoda. Černé stěny dodávají prostředí trochu temnější atmosféru. Někomu to může vadit, ale mně tohle prostředí maximálně vyhovuje. Timpo má však ještě jednu zvláštnost. Jako blesk z čistého nebe se přede mnou zjevil boxovací pytel. V žádné jiné posilovně jsem na něj ještě nenarazil, až právě v Timpu. Opravdu mě to potěšilo, neexistuje totiž nic lepšího, než si ke konci cvičení párkrát zaboxovat do pytle a vyčistit si hlavu. Tímto dávám Timpu palec nahoru.

Něco pro holky: Expreska Fitness

Převážně pro něžné pohlaví. Takto se dá vystihnout Expreska Fitness, ve které cvičí hlavně ženy. Zatímco muži přicházejí do posiloven často s cílem získat ty největší svaly, ženy touží spíše po vytvarování a zpevnění nejkritičtějších partií, ale zejména dávají přednost cvičení, které je akční a baví je. Někoho může odradit, že před první návštěvou se musí zájemkyně předem objednat, tudíž je spontánní výlet do Expresky nemožný. Odměnou je ale kruhový trénink, který v normálních posilovnách nenajdete. Pro ženy i mladší dívky, které potřebují ve cvičení popostrčit a domluvit se na přesném termínu v nabitých rozvrzích přednášek i pracovních schůzek, by mohlo být právě toto místo to pravé.
Názor: Jelikož je zařízení určeno především ženám, nemohl jsem je navštívit osobně. Naštěstí tam ale cvičila moje kamarádka Žanet, která se k Expresce vyjádřila následovně: V Olomouci je podobných fitness studií málo. Já jsem si vybrala toto díky trenérce, která je žena, a oceňuji, že také všechny cvičící jsou mladší i starší ženy. Líbilo se mi rychlé navázání spojení, možnost objednat se na přesný termín, stejně tak i přátelské prostředí a to, že cvičení trvalo jen půl hodiny, ale přesto bylo intenzivní. Při cvičení se totiž pravidelně střídají stroje, posilují se všechny části těla a chodí se do tzv. kruhu. Právě onen kruh dodává cvičení domácí atmosféru a hlavně se všechny ženy navzájem povzbuzují, což je opravdu skvělé.

Všechna uvedená sportovní zařízení leží maximálně 10 minut chůze z centra Olomouce. Jakou posilovnu si teď zvolíte, už záleží jen na vás. U mě při rozhodování mezi Timpem a Akademikem nakonec vyhrál ten druhý. Takovou atmosféru a tak skvělé lidi jsem už dlouho nepotkal. Důležitým faktorem byla i cena, která je v případě Akademiku opravdu směšná. A kterou posilovnu si vyberete vy? Tak sportu zdar a fitness zvlášť.

 

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

Starší čísla časopisu k prohlédnutí

  • paces-01-2012paces-02-2012paces-03-2012paces-04-2012paces-04-2012paces-08 paces-07 paces-08
  • paces-09paces-10paces-11paces-10paces-10paces-14paces-15 paces-16
  • paces-17paces-18 paces-19 paces-20 21obalka-212324
  • 25262728Paces-29paceswebpaces-rijen2017paces32-titulka
  • paces34/titulkapaces2018-1paces2018-2-obalkapaces2018-3paces2019-1-obalkapaces2019-2